23 iemesli, kāpēc tu vienmēr busi sausā

radiobar svinības

Daudzi latvieši nepārprotami nav eksperti, lai pārvaldītu savas finanses un beigtos mēnesi pēc mēneša. Ātro kredītu cikls atstāj tos nabagus, pat ja viņu ienākumi nozīmē, ka tie tiek uzskatīti par labi virs nabadzības robežas. Trešdaļa no lielāka ienākuma mājsaimniecībām — tās, kas ienes 75000 dolāru vai vairāk gadā — dzīvo algu čeku, atrada neseno aptauju no SunTrust bankām

Tad ir arī citi faktori, piemēram, ātro kredītu parāda vidējā uz mājsaimniecību summa, kas ir gandrīz Ls 16 000 un drūms uzkrājums — 73% amerikāņu uzkrājumu kontā ir mazāk nekā 1000 ASV dolāru. Tas raisa jautājumu: Kāpēc cilvēki ar salīdzinoši labiem ienākumiem vienmēr salūzuši?

Gobankingrates runāja ar 23 personīgo finanšu ekspertiem, uzdodot viņiem visu to pašu jautājumu: Kas ir “Nē”? 1 iemesls, kāpēc cilvēki beidzas nabaga vai finansiālās grūtībās? Noklikšķiniet, lai uzzinātu, kādas problēmas, ko viņi saka, jūs pārtraucat, kā arī to, ko jūs domājat, lai uzlabotu savu situāciju.

1. Tu esi Stuķis parādu slazdā

“Kad esi nabags, ir viegli iesprūdt parādu slazdā, jo esi izmisis,” sacīja Brokepedia. “Neatkarīgi no tā, vai tas ir aizņēmums, parāda norēķinu shēma vai pat tikai izmantojot kredītkarti ārkārtas situācijai, ir viegli pieņemt pārsteidzīgus lēmumus, kad jūs esat saspringts, un šie lēmumi parasti attur cilvēkus.”

2. Jūs ignorējat lielos parādus

Kad tu esi salauzts, rēķinu kaudzes un nokavētie paziņojumi ir milzīgs baiļu un baiļu avots. Bet izvairīties no šīm problēmām un nespēt pārvaldīt parādus tikai padara tos sliktākus, uzskata Kolēģijas investora dibinātājs Roberts Farringtons.

“Daudzus jaunus pieaugušos apgrūtina studentu aizdevumi un citi parādi, tomēr viņi nesaprot, ka tur ir daudz iespēju,” sacīja Farringtons. Piemēram, studentu aizdevumiem ir tonnas programmu, kas var palīdzēt ar zemākiem maksājumiem un pat piedošanu. Bet jums ir jārīkojas pozitīvi un jāmeklē šīs programmas.

3. Tu jūties bezspēcīgs

Ja jūs esat nabadzīgs vai finansiālu grūtību vidū, tas var likt jums justies bezspēcīgiem, lai to mainītu. Bet, pateicoties šīm bezpalīdzības sajūtām, jūs tikai sāpinās, sacīja AJ Smith, satura stratēģijas viceprezidents un SmartAsset vadības redaktors.

“Lai iegūtu precīzas, objektīvas zināšanas un padomus, cilvēki var justies pilnvaroti un pārliecināti savos personiskajos finanšu lēmumos,” sacīja Smits. “Pēc tam viņi var spert soļus, lai panāktu labāku finanšu nākotni.”

Lasīt vairāk: Kā noskaidrot, vai ir parāds kolekcijās

4. Jūs neesat mācījies par personiskajiem finanšu līdzekļiem

“Lielākā daļa cilvēku tiek lauzti, jo viņi nemācās par personīgo finansēm,” sacīja Lazy Man un Naudas dibinātājs. Viņš piebilda, ka viens no parāda draudiem ir tas, ka tam ir salikti procenti, kas darbojas pret jums, nevis pret jums, kā tas ir ar ieguldījumiem.

“Es domāju, ka psiholoģijai vajadzētu pāriet no “Kā var tērēt naudu, lai mani padarītu laimīgu tagad?” uz “Kā es varu izmantot šo naudu, lai nākotnē pirktu man finanšu brīvību?”,” viņš sacīja. Ja jūs spēsiet izdarīt šo maiņu, jums būtu jāspēj pārvarēt vislielākās grūtības.

5. Jūs nemaksājat pirmo

“No. 1 iemesls, kāpēc cilvēki beidzas nabagi, ir tāpēc, ka viņi ne“ maksā paši sevi”, sacīja personīgo finanšu eksperte Barbara Frīdberga. Vispirms maksājiet sev par katru algas čeku uzkrājuma kontā, pirms veicat izdevumu segšanu. The Nr. 2 iemesls ir “maksāt ar kredītu”, sacīja Frīdbergs.

6. Jūs izvirzāt šodienas atzinumu pirms nākotnes finanšu vajadzībām

Nabadzība bieži vien ir paaudžu, saskaņā ar Lūka Landes teikto, runātājs un personīgais finanšu rakstnieks Consumerism Comless. Jūs varētu būt nabags vienkārši tāpēc, ka jūsu ģimene vienmēr ir bijusi, “kas ir viena no grūtākajām vidēm progresa sasniegšanai”, sacīja Landes.

“Cilvēkiem, kam vajadzētu būt labā finansiālā formā, var nebūt, bieži vien tāpēc, ka lēmumi, ko viņi pieņem, nav saskaņoti ar savām nākotnes finansiālajām vajadzībām,” sacīja Landes. “Pieņemot apzinātus lēmumus, kas prasa, lai daži domā par nākotni, nav tik apmierināti brīdī, kad izvēlas kaut ko tādu, ko viņi uzskata par tūlītēju pozitīvu ietekmi uz laimi.”

7. Jūs esat Ārkārtas fonds

Džefs Roze, GoodFinancialCents.com dibinātājs, uzskaitīja savus četrus lielākos veidus, kā cilvēki sevi finansiāli sāpina:

“Nezinot, cik liels parāds viņiem tiešām ir un cik lielu procentu viņi maksā.

Nepietiek naudas uzkrājumu ārkārtas fondos.

Neatzīstot, ka viņiem ir jāglābj pensija.

Nevērīgi pret to, kas notiek ar viņu kredītvēsturi. Tas ir tikpat vienkārši kā pieprasīt bezmaksas kredīta pārskatu un pārliecināties, ka visa informācija ir pareiza.

8. Jūs neveicat izvēli par prioritāti

“Savā dzīvē es redzēju lielāko finanšu stagnāciju, kad es nemaksāju sevi pirmo reizi, pat tad, kad man bija jauks darbs,” sacīja privātpersonu finanšu eksperts Filips Teilors no PT Nauda. “Kad jūs saņemsiet samaksu, pārliecinieties, vai jūs taupāt savus pirmos dolārus par savu nākotni.”

“Dariet to automātiski katru samaksas periodu, un jūs, visticamāk, turēsieties pie tā,” viņš sacīja. “Jūs saņemat finansiālu atbalstu, padarot uzkrājumus par prioritāti.”

9. Jūs nezināt savas finanses

“Ir gandrīz vienmēr lētāks vai labāks veids, kā kaut ko darīt, bet jums ir jānonāk ieradumā, lai apšaubītu un apstrīdētu savu pašreizējo ceļu uz to,” sacīja “Brokas” un “Beautiful Life” pārstāvis Stefanijs O’Konels. “Izmantojiet savas radošuma un kritiskās domāšanas prasmes, lai atrastu un ieviestu rentablākas alternatīvas, neatkarīgi no tā, vai tiek pārskatītas jūsu apdrošināšanas likmes, banku nomaiņa vai nākamā atvaļinājuma plānošana.”

10. Jūs tērējat pārāk daudz mājokļu

Varētu būt laiks apsvērt pārcelšanos uz mazāku vietu. “Iztērēt pārāk lielu naudu īrei vai hipotēkai,” ir lielākais iemesls, kāpēc cilvēki cīnās finansiāli, sacīja “Studentu bankas” vadītājs Endijs Josuweit. “Pēc dzīvošanas Ņujorkā uz dažiem gadiem satiku desmitiem jauniešu, kuri bija “mājas nabagi”.”

“Tie bija cilvēki, kas pelna virs vidējiem ienākumiem, bet pārāk daudz tērē tēriņus par īri,” viņš sacīja. “Kā īkšķa likums, jums būtu jācenšas uzturēt mājokļa izmaksas zem 20% no jūsu ienākumiem, pretēji 28% līdz 30% limitam, ko pieļauj lielākā daļa banku.”

Lasiet: Kāpēc nepieciešams sākt savu parādu kā ārkārtas situāciju?

11. Jums nav naudas plāna

Lielākais iemesls, kāpēc cilvēki paliek nabadzīgi, saskaņā ar Elle Martinez no pāra naudu, ir “nav plāns savai naudai”. “Ir viegli cerēt, ka mēneša beigās ir atlikusi nauda, bet daudzas reizes mūsu rīcība nonāk ceļā.”

Lai ierobežotu uzvedību un strādātu pret sliktiem tēriņu paradumiem, viņa iesaka automatizēt rēķinus, ietaupīt un investēt, tiklīdz parādās algu čeki. “Tas aiztaupīs sitienu, kad uzradīsies ārkārtas situācijas, un jums būs kaut kas pensijai,” viņa sacīja.

12. Jūs nezināt, kur ir jūsu nauda

Donna Frīdmane, personiskais finanšu eksperts un rakstnieks, teica, ka lielākais, ko viņa redz, turot cilvēkus algu pārbaudes ciklā, nav budžeta. “Ja jūs nezināt, kur pašlaik notiek jūsu nauda, jūs nevarat to pagriezt tādā virzienā, kādā jūs vēlaties, lai tas darītu vislabāko,” sacīja Fredis, neatkarīgi no tā, vai tas glābs ārkārtas fondu, paliekot pie īres vai hipotekārajiem maksājumiem, strādājot pie pensijas uzkrājumiem vai pat maksājot par atvaļinājumu skaidrā naudā.

“Kad jūs zināt, ka jums ir pietiekami daudz naudas, lai tiktu galā ar visām jūsu vajadzībām, un dažas no jūsu vēlmēm, kā arī tās nelielās ārkārtas situācijas — naktī jūs varat ļoti labi gulēt.”

13. Jums nav nepieciešamo vēlmju

“Cilvēkiem, kopumā runājot, ir grūti laiki diferencēt vēlmes un vajadzības,” sacīja Greišsons Bells, personīgais finanšu blogeris pie parāda Roundups. “Viņi izmanto vārdu “nepieciešams” gandrīz visam, ko viņi iegādājas, liekot viņiem faktiski ticēt, ka viņiem “ir” jātērē nauda.”

“Jums varētu būt nepieciešama automašīna transportam, bet jūs “gribat” luksusa modeli,” viņš sacīja. “Šī mentalitāte mūs finansiāli attur.”

14. Jums nav grādu vai mācību

Luijs DeNicola, patērētāju eksperts un rakstnieks Cheapism.com, sacīja, ka dažkārt nāk klajā ar nelaimīgiem apstākļiem, kas strādā pret jums. Daudziem cilvēkiem trūkst piekļuves labi apmaksātiem darbiem un ir ierobežots laiks vai iespēja saņemt mācības, kas ļautu viņiem iegūt vienu no šiem darbiem, norāda DeNicola.

15. Jūs ieguldāt mantās, kas ir tā vietā

Džūlija Raina, personīgais finanšu rakstnieks un ieguldījumu fonda dibinātājs, arī teica, ka ekonomiskie trūkumi ir liela daļa no tā, kāpēc daži cilvēki ir nabadzīgi, bet tas nav vienīgais, kas attur cilvēkus atpakaļ. “Citi varētu sevi atrast krīzēs, jo viņi vairākkārt ir ieguldījuši jomās, kurās ir ilgtermiņa ieguvumi — [piemēram,] profesionālā karjera un izglītība, ietaupījumi, ieguldījumi, kā arī pārmērīgi investēti un pārmērīgi izmantoti citās jomās, piemēram, luksusa produkti un mājokļi.”

16. Jūs mēģināt iegūt bagātinātu ātro

Pārāk daudz cilvēku meklē ātro un vieglo ceļu no nabadzības un cenšas kļūt bagāti ātri, sacīja Naudas viedo gidu dibinātājs Džons Dulins. “Vai tā būs karsta akcija, darbs vai biznesa ideja, pārāk daudzi no mums dzenās ideju, ka mēs varam nonākt neparastā bagātībā uz nakti,” sacīja Dulins.

Diemžēl tā nedarbojas, – viņš sacīja. “Jums ir jāieliek smagais darbs, lai kļūtu bagāts. Tagad mēs redzam bagāto, domājot, ka viņiem ir paveicies, vai arī to padarījis bez liela darba. Bet mēs neredzam aiz kulisēm, cik daudz darba viņi liek, lai nokļūtu tur, kur tie ir.

17. Jūs nevarat saņemt budžetu

Ja budžets ir personīgais finansējums 101, tomēr daudziem cilvēkiem joprojām nav budžeta vai neturas pie viena. Daudzi nonākuši finansiālās grūtībās, jo viņi domā, ka viņiem nav vajadzīgs budžets, – sacīja Mišels Šroeder-Gārdners, personiskais finanšu blogeris.

“Lai cik bagāts vai nabags jūs būtu, budžets gandrīz vienmēr ir nepieciešamība, jo tas var palīdzēt jums izdomāt, kur ir jūsu naudas problēmas un ko jūs varat darīt, lai uzlabotu savu finansiālo situāciju.”

18. Jūs esat Vienmēr viens solis aiz bankas konta

“Neplānošana uz priekšu ir vienīgais iemesls, kāpēc es tiku salauzts kā jaunāks,” sacīja Linsey Knerls, blogeris Nr. 1099 mamma. Sākot no laika, kad netika ievēroti termiņi un tika saņemti novēloti maksājumi, lai neplānotu braucienus un zaudētu informāciju par noguldījumiem un izstāšanos, kas noveda pie pārtēriņa nodevām, plānošana bija viņas lielais izaicinājums, viņa sacīja.

“Sākotnēji nav bijis pietiekami daudz naudas,” sacīja Knerls. “Bija tā, ka es biju tik slikts plānojumā, un man pietrūka svarīgu iespēju, lai to noturētu.” Tā ir mazā lieta, kas nogalina budžetu.

19. Jūs pērkat nolietojuma pamatlīdzekļus

“Viens no galvenajiem iemesliem, kāpēc cilvēki var kļūt nabadzīgi, ir tas, ka viņi velta savu laiku, pērkot nolietotos aktīvus, piemēram, automašīnas, ATViņus, laivas utt.,” sacīja Dekons Hayes, personiskais finanšu blogeris pie “Nu Kept Wallet”. “Tā dēļ viņiem ir maz resursu, lai celtu bagātību, un tāpēc viņi turpina dzīvot, lai atdotu čeku.”

Kā jūs varat novērst šo problēmu? “Koncentrējieties uz tādu aktīvu iegādi kā krājumi un nekustamie īpašumi, kas pieaugtu laika gaitā un galu galā dotu viņiem vairāk līdzekļu, lai viņi vairs nedzīvotu nabadzībā,” sacīja Hayes.

Lasi CITUR: Kā Deivs Remzijs palīdzēja šai ģimenei maksāt par Ls 110K parādā

20. Jūs negribat upurēt

“No. 1 iemesls, kāpēc cilvēki beidzas nabagi vai kaut kādā veidā finansiālas grūtības, ir sliktas izturēšanās dēļ, – pēc Braiena Fourman teiktā, personiskais finanšu blogeris Luke1428. “Veiksme ar naudu ir tikai 20% galvas zināšanu,” viņš sacīja. “Cilvēka rīcībai ir jāmainās, lai uzvarētu, un vairums nav ar mieru to upurēt un darīt.”

21. Tu mēģini to darīt visu

Pols Pačins, personiskais finanšu blogeris Reach Finansiālajā neatkarībā, sacīja: “Cilvēki beidzas, jo viņi pārāk drīz vēlas pārāk daudz lietu.” Tas ir īpaši izaicinājums jaunākajiem koledžas absolventiem, kuri dodas no dzīvošanas uz zemesriekstiem, lai varētu saņemt čeku, bet joprojām nevar “reāli atļauties jauno māju un jauno automašīnu, kā arī naktis ārā un brīvdienas ārvalstīs,” viņa sacīja. Tas kļūst īpaši bīstami, ja sākat izmantot kredītu, lai finansētu visus šos pirkumus, kas “var kropļot savu turpmāko finanšu dzīvi”, sacīja Pačins.

Tā vietā, lai mēģinātu to visu izdarīt, Paquin ieteica savākt vienu lielu “gribu” uz budžetu un atstāt pārējo nākotni, kad jums ir bijusi iespēja uzkrāt dažus ietaupījumus un nopelnīt algu. “Dzīvojot vēl vienu gadu kā students, saglabājot pirmos algu čekus, varu ārkārtīgi palīdzēt.”

22. Par savu šūnas tālruni maksājat pārāk daudz

Lce Cothern of Money Manifesto teica, ka Nr. 1 iemesls, kāpēc cilvēki beidzas, ir tā, ka viņi pērk mobilos tālruņus un mobilo telefonu plānus, ko viņi nevar atļauties. Tā vietā, lai izvēlētos tiešsaistes viedtālruņu un neierobežotu datu izvēli, viņš teica: “Cilvēkiem ir jābūt ar lētākiem telefonu pārvadātājiem, kuriem ir pieejami cenu plāni, nekādu līgumu un lētāku telefonu, kurus jūs neiesakāt jaunināt katru gadu vai diviem.”

“Jūs varat iegūt telefonu plānus, kas maksā tikai 10 dolārus mēnesī plus nodokļus par vienkāršu neierobežotu sarunu un teksta plānu, ja skatāties īstajās vietās,” sacīja Cothern. “Tas noteikti piekauj 100 dolārus mēnesī plus dārgas modernizācijas maksas, lai iegūtu jaunāko iPhone.”

23. Jūs tērējat vairāk naudas nekā veicat

Niks Lesters, Sastrēgumstundas dibinātājs, teica, ka sabrukuma saknes cēlonis ir gandrīz vienmēr. Cilvēki “tērē vairāk nekā viņi.” “Cik es zinu, tas ir vienīgais bankrota iemesls,” sacīja Līčers.

“Labās ziņas ir tas, ka jūs varat to risināt no abām vienādojuma pusēm,” viņš sacīja. “Patērējiet mazāk, lai dzīvotu jūsu līdzekļos un strādātu, lai nopelnītu vairāk, lai jums būtu vairāk finanšu elpošanas telpas.”