Brīvdienu aizdevumi: potenciālie ietaupījumi un riski

Brīvdienu aizdevumi: potenciālie ietaupījumi un riski

Brīvdienu sezona, kas ik gadu aizrit ar Pateicības dienu, ir laiks, kad vairums latviesu ļaujas gan ēdieniem, gan pirkumiem. Pateicības nedēļa vien ir tēriņu ekstravagance. Savukārt vidējās Pateicības dienas vakariņas 10 cilvēkiem maksā tikai Ls 49.87 saskaņā ar  federācijas datiem, daudzi latvieši dodas uz brīvdienām, kas ved uz dārgām lidmašīnas biļetēm un gāzes pirkumiem. Kad vakariņas ir beigušās, daudzi nekavējoties piesakās tiešsaistē vai dodas uz tirdzniecības centriem, lai izmantotu Melnās piektdienas piedāvājumus.

Neatkarīgi no tā, vai jūs svinat Hanukkahu, Ziemassvētkus vai Kwanzaa, ir daudz iemeslu, kāpēc brīvdienu sezonā jūs varētu doties uz tēriņiem. Patiesībā, pēc Kantar Media teiktā, ziemas brīvdienas veido gandrīz 20% no kopējā mazumtirdzniecības apjoma ASV Tas ir tāpēc, ka vairāk nekā 90% amerikāņu svin ziemas brīvdienas.

No vēlmes iegūt bērniem jaunākās tehnoloģijas vai rotaļlietas līdz vajadzībai atrast ideālo apģērbu, ko valkāt uz visām tām brīvdienu ballītēm, uz kurām jūs esat aicināti, ir laba iespēja, ka jūs varētu uzspridzināt budžetu un atrast sev īsu naudu, izmantojot vairākus vārdus, kas atstāti jūsu dāvanu pirkšanas sarakstā. Ko jūs darāt?

Daži cilvēki pievēršas brīvdienu aizdevumiem, lai tos dabūtu cauri svētku sezonai un nodrošinātu, ka viņiem ir pietiekami daudz naudas, lai samaksātu par visu.

Kas ir Dziesmu svētki?

Brīvdienu aizdevums būtībā ir tikai personisks aizdevums, bet, redzot šo termiņu, esiet uzmanīgs. Daudzi algu aizdevēji decembra mēneša laikā reklamē brīvdienu kredītus. Šie aizdevumi dod jums naudu uz īsu laiku un maksā ļoti augstas procentu likmes reizēm virs 200% jeb 300%. Viņi bieži ir kārdinoši tiem, kam ir slikts vai slikts kredīts, jo viņi nepārbauda jūsu kredītu un sola ātri atdot naudu, bet augsto procentu likmju dēļ viņiem var būt grūti atmaksāt un novest pie algu kredītu cikla.

Lai gan jums ir daudz labāk maksāt par pirkumiem skaidrā naudā, nevis finansēt tos šajā brīvdienu sezonā, ir labākas iespējas, ja tiešām ir jāaizņemas nauda. Daudzi tiešsaistes un tradicionālie aizdevēji piedāvā personal loans ar saprātīgām likmēm un atmaksas noteikumiem.

Tipiskie brīvdienu aizdevuma noteikumi

Personiskā aizdevuma noteikumi var būtiski atšķirties atkarībā no jūsu personiskās finanšu un kredīta situācijas, kā arī aizdevēja. Ja jums ir lielisks kredīts un labi apmaksāts darbs, varat aizņemties personisko aizdevumu ar salīdzinoši pievilcīgām interest likmēm un noteikumiem. Iespējams, varēsit pretendēt uz aizdevumu procentos, kas ir mazāks par 4%, un, iespējams, varēsit izvēlēties, kādus noteikumus vēlaties, piemēram, cik gadus vēlaties aizņemties, un vai jūs vēlētos noteiktu vai mainīgu procentu likmi. Ja jums ir labs kredīts, jums, visticamāk, būs nedaudz mazāk iespēju, bet joprojām varētu pretendēt uz likmēm no 7% līdz 15%.

Ja jums ir godīgs vai slikts kredīts, jums varētu būt grūti atrast aizdevēju, kurš ir gatavs jums aizdot. Ja jūs to darīsiet, jums, iespējams, būs lielāka interese, jo jūs esat kredītrisks – droši vien tuvāk par 20% vai 30%.

Sudraba apšuvums ir tāds, ka daži personiskie aizdevuma aizdevēji vairs nemaksā avansa maksājumus vai maksājumus par izsniegšanu, kas nozīmē, ka jūs varat atmaksāt aizdevumu ātri un ka jums nav jāmaksā papildu nauda, lai saņemtu aizdevumu.

Vai Dziesmu svētki ir laba ideja?

Brīvdienu aizdevums varētu palīdzēt novietot galdā tītaru, bet, ja nevarat atļauties maksāt par brīvdienu izmaksām skaidrā naudā, jūs varētu atmaksāt brīvdienu aizdevumu ilgu laiku pēc tam, kad būsit nolicis savu dreifu vai tīrījis tinģeli. Ja jūs atpaliksiet no maksājumiem, tas varētu kaitēt jūsu kredītam. Tā ir daudz labāka doma atgriezties pie jūsu svētku izmaksām nekā aizņemties, lai finansētu savus svētkus.

Ja jūsu izvēle ir starp pirkumiem lielā procentu kredītkartē vai ņemt aizņēmumu ar zemu procentu likmi, jums, visticamāk, būs labāk. Vienkārši pārliecinieties, vai esat pievērsies parāda atmaksai ātri, kad brīvdienas ir beigušās un budžets, lai nākamgad vairs nebūtu brīvdienu iztrūkuma.