Piecu populārāko kokteiļu apkopojums un receptes:

Mohito

mohito

Mohito ir ideāls kokteilis karstā vasaras dienā. Tas ir viegls un atsvaidzinošs padzēriens. Klasiskajā Mohito receptē ir baltais rums, cukurs, laima šķēle un gāzēta limonāde (piemēram, soda, Sprite vai Schweppes), kā arī piparmētras lapiņas. Taču šī ir klasiskā alkoholiskā Mohito recepte. Mūsdienās ir radušās daudzas Mohito versijas, kuras cilvēki labprāt izmēģina. Piemēram, ja nevēlies gatavot alkoholisko Mohito, tad nepievieno kokteilim rumu. Vari arī variēt ar limonādi, izmēģinot limonādes ar dažādām garšām. Vari arī izmēģināt brūno rumu baltā ruma vietā, kā arī izmēģini šo dzērienu ar brūno cukuru vai citrona šķēli laima šķēles vietā. Izvēlies sastāvdaļas, kas tev garšo, un tavs Mohito noteikti izdosies.

Pina Colada

Pina Colada ir tropisks augļu kokteilis, kas ir populārs gan pasaulē, gan Latvijā. Šis kokteilis ir piemērots dzeršanai gan ziemā, gan vasarā. Salīdzinājumā ar Mohito, ar Pina Colada sastāvdaļām nevar tik ļoti variēt, lai pavisam nepazaudētu klasisko recepti. Principā Pina Colada kokteilis nav sarežģīts – tev vajadzēs kokosriekstu pienu, balto rumu un ananasu sulu. Trīs vienkāršas sastāvdaļas, kuras sajaucoties izveido brīnumgardu kokteili. Ja vēlies paeksperimentēt, tad vari izmēģināt aizstāt kokosriekstu pienu ar saldo krējumu. Kokteilis joprojām būs krēmīgs, bet nebūs šī te tropu garša, ko piešķir kokosriekstu piens. Arī sulu tu vari izvēlēties citu, ja ananasu sula nav tava iecienītā – izmēģini kādu citu augļu sulu un pārbaudi, vai Pina Colada joprojām ir tik laba.

Cosmopolitan

cosmopolitan kokteilis

Cosmopolitan ir tāds tipisks sieviešu kokteilis – vismaz filmās un seriālos parasti sievietes to izvēlas. Iespējams, ka tas tā ir dzēriena rozā krāsas dēļ. Šo kokteili nav nemaz tik sarežģīti pagatavot, ja vēlies to izmēģināt mājās. Klasiskā kokteiļa receptes sastāvdaļas ir degvīns, citronu vai laima sula, dzērveņu sula un Cointreau liķieris. Kokteili vari dekorēt ar citrona vai laima šķēlīti. Ja salīdzina ar iepriekš minētajiem kokteiļiem, tad ir uzreiz skaidrs, ka šim kokteilim ir vairāk sastāvdaļu, tāpēc, ja vēlies to pagatavot mājās, tad tās būs jāiegādājas, jo diez vai katram mājās ir Cointreau liķieris vai dzērveņu sula. Lai arī sastāvdaļu ir vairāk, tās nav grūti pieejamas un ir atrodamas jebkurā veikalā. Cointreau liķieris ir salds, tāpēc tas lieliski balansē dzērveņu un citrona vai laima skābumu. Šis kokteilis ir ļoti atsvaidzinošs un ideāls karstiem vasaras vakariem.

Aperol spridz

Populārs atsvaidzinošs vasaras dzēriens. Sajauc Aperol liķieri ar limonādi un prosecco, lai pagatavotu klasisko recepti. Ja vēlies izmēģināt vienkāršu variantu, tad vari prosecco aizstāt ar apelsīnu sulu. Kokteilis būs maigāks, bet tikpat labs kā oriģinālā recepte.

Zemeņu daikiri

zemeņu daikiri

Patīkams augļu kokteilis, kas patiks ikvienam. Klasiskajai receptei vajadzēs saldētas zemenes, laima vai citrona sulu, gaišo rumu un zemeņu sīrupu. Ja tev garšo zemenes, tad tev noteikti garšos šis kokteilis. Protams, tu vari izmēģināt pagatavot aveņu vai kādu citu ogu daikiri zemeņu vietā izmantojot citas ogas vai augļus.

5 populāras kokteiļu receptes